administrivia

Blog istnieje od 2009, zjadł sporo mojego czasu (i nie tylko: utrzymanie domeny i hostingu kosztuje). W tym czasie fejsbuk zabił blogi (poza niszowymi klastrami, które łaczą się wzjemnie ze sobą w sieć linków, oraz nielicznymi blogami‐reliktami, które zachowały wierną publiczność; boję się, że to nie mój przypadek). Mnożące się społmedia kończą blogocyd.

W tym czasie techno‐cywilizacja tworzenia potrzeb – w lwiej części wmuszanych, typu sprzęt dzień po upływie gwarancji psuje się z automatu, albo: nowe wersje software’u oferują nowe możliwości, które tak naprawdę psu na budę (za to stare, fajne, działąjące dotąd rzeczy przestają działać), wobec czego potrzebne mocniejsze komputery, które wymagają nowych wersji software’u itd. – poczyniła kolejne postępy.

Co dotknęło również technologii tego bloga: różne [fajne] rzeczy przestały działać albo zaczęły działać bylejak. Stąd ten remont; jego wynikiem jest radykalnie uproszczona mechanika. Ale udało się w większej mierze zachować wygląd, na którym – od początku – bardzo mi zależało. Sorry, żadnego „odświeżania” itp., stare [które jeszcze] działa, i ok.

  1. Anna Matysiak’s avatar

    Gdyby nie to, że lubię poczytać sobie bloga lub czasopisma bezpapierowe np, w metrze czy w pociągu, już byłabym gotowa wrócić do Nokii 3310.

reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *